Par SKIPERU...

Ja nebūtu Skipera, droši vien nebūtu arī šī portāla... Šis ir specveltījums tieši viņam. Diemžēl, nu jau kādu laiku šis lieliskais suns skrien citos medību laukos, taču, pateicoties viņam, ir radītas daudzas labas lietas, tāpēc ļoti vēlos, lai viņa labais vārds dzīvotu mūžīgi. Vismaz manā sirdī noteikti.

Par Skiperu varētu rakstīt grāmatas un uzņemt filmas. Daudzus gadus viņš mūs priecēja ar savām izdarībām un lielisko humora izjūtu. Pierādīja sevi gan kā talantīgs foto modelis, gan aizrautīgs takšu tusiņu dalībnieks un atraktīvs triku meistars. Savas dzīves laikā pabija daudzos preses izdevumos, kā arī filmējās kino un piedalījās dzīvnieku talantu šovā "Zelta Ķepa".

Kad 2006. gada vasarā pārvedām mājās mazo taksēnu, nevarējām pat iedomāties, ka kādreiz viņš nonāks uz žurnāla vākiem, filmēsies kino... Nevarējām iedomāties, ka, pateicoties viņam, iepazīsimies ar tik daudz kolosāliem cilvēkiem un viņu suņiem, ka paši organizēsim salidojumus un konkursus speciāli takšiem.

Taču viss sākās, pateicoties vienam mazam, bet žiperīgam takšu bērnam, kas ienāca mūsu mājās ar pārliecību, ka viņš ir kaut kas īpašs, ar savu misiju – "spodrināt" takšu slavu un pierādīt sevi visdažādākajās jomās.

Kādu dienu neviļus radās doma, ka vajadzētu vienkopus sapulcināt pēc iespējas vairāk takšus un viņu saimniekus un to visvieglāk varēja izdarīt, radot mājas lapu jeb Takšu portālu. Tā kopš 2009. gada 9. februāra Skiperam tika uzticēts ļoti svarīgs uzdevums – vadīt Takšu portālu.

Visādi citādi Skipers bija pavisam parasts un lādzīgs takšu puika, kas 2006. gada 10. jūlijā dzimis Jelgavā un arī savu mūža nogali pavadīja netālu no Jelgavas.

LIELĀKIE NEDARBI BĒRNĪBĀ. Sagrauzti vismaz 6 sieviešu vasaras kurpju pāri, 1 pilnīgi jauns vīriešu zābaku pāris, 4 čību pāri, 5 virtuves šaupeles, noplēstas koridora tapetes, sagrauzts kabeļtelevīzijas vads, pa visu dzīvokli izritināts tualetes rullis.

HOBIJI. Viennozīmīgi – rakšana. Raka, kad un kur vien varēja. Ļoti patika braukt ar auto. Par katru cenu centās iekarot priekšējo sēdekli blakus šoferim un atstāt deguna nospiedumus uz priekšējā stikla.

RAKSTURS. Ļoti draudzīgs un miermīlīgs. Ļoti aktīvs un rotaļīgs, ar neizsīkstošu enerģiju pārpilns. Bezbailīgs un piedzīvojumu kārs suns, gatavs saviem saimniekiem sekot it visur. Nekas mājās nenotika bez viņa ziņas un klātbūtnes. Protams, viņam piemita arī izslavētā takša spītība jeb, citiem vārdiem sakot – izcila personība, kas zināja, ko grib un kā vēlamo panākt. Ļoti mērķtiecīgs un neatlaidīgs.

PRASMES. Skipers jau kopš 4 mēnešu vecuma prata izpildīt elementārākās paklausības komandas un dažādus trikus. Gadiem ejot, Skipers apguva aizvien jaunus trikus un dažādus meistarstiķus, kurus vēlāk no viņa mācījās otrs ģimenes mīlulis  taksis Kūpers. Grūti visus atcerēties un saskaitīt, taču kopumā Skipers prata aptuveni 30 trikus.

MĪĻĀKIE SVĒTKI. Skiperam tie viennozīmīgi bija Ziemassvētki, jo jau kopš saviem pirmajiem Ziemassvētkiem 2006. gadā tika ieviesta tradīcija, ka taksis pats izsaiņoja gan savas, gan arī citu dāvanas... Un laimīgu viņu darīja tieši pats process izsaiņošana, par dāvanām lai priecājas citi!

TALANTS. Jau kopš bērnības Skiperā atklāju talantu pozēt kameras priekšā jeb būt par foto modeli. Suns izrādījās ļoti fotogēnisks. Skipers uzauga aiz foto objektīva jau no savām pirmajām dzīves nedēļām. Protams, vēlāk sevi pierādot kā talantīgs foto modelis, kļūstot par žurnāla "Astes" SUPERMODELI 2009, nonākot arī uz žurnāla vāka. Par Skiperu bijušas publikācijas ļoti daudzos preses izdevumos.

Tā kā, pateicoties Skiperam, ar fotogrāfēšanu sāku aizrauties aizvien vairāk, nolēmu, ka arī manām fotogrāfijām nepieciešama sava vietne jeb mājas lapa, kur tās apkopot, tāpēc tika radīta Skipera studija, protams par godu Skiperam, kas mani iedvesmojis visus šos gadus.

Aktieris Andris Keišs kopā ar aktieri Skiperu

Bet viens no lielākajiem piedzīvojumiem mums bija 2011. gada vasarā, kad Skiperam tika dota iespēja izpausties pavisam citā industrijā, proti – kino. Skiperu uzaicināja filmēties Latvijas-Igaunijas-Baltkrievijas kopražojuma filmā "Vientuļā sala". Pirms filmēties, suns tika vests pie režisora uz "kastingu", kurā pārbaudīja, cik suns ir draudzīgs, kā komunicē ar pilnīgi svešiem cilvēkiem, vai nav agresīvs, vai nerej filmēšanas laukumā. Skipers sevi parādīja no labās puses un tika apstiprināts lomai, kurā viņam bija jātēlo filmas galvenā varoņa suns vārdā Vronskis. Skipers ar aktieriem ļoti labi sastrādājās, ātri iejutās tēlā un godam nospēlēja savu lomu (Vairāk par filmu var uzzināt ŠEIT).

Taču ar to vēl izaicinājumi nebeidzās, jo 2012. gada sākumā mūs uzaicināja piedalīties dzīvnieku talantu šovā "Zelta Ķepa".

Lieliskāka suņa par Skiperu man nekad nav bijis un droši vien arī nebūs... Tādi suņi kā viņš var būt tikai reizi dzīvē. Taču mums pieder ļoti daudz skaistu atmiņu, kas vienmēr paliks dziļi ieslēgtas manā sirdī.

Everita Pāne


    © Takšu portāls, Anno 2009