Par SKIPERU...

Ja nebūtu Skipera, droši vien nebūtu arī šī portāla... Šis ir specveltījums tieši viņam. Par Skiperu varētu rakstīt grāmatas un uzņemt filmas. Jau daudzus gadus viņš mūs priecē ar savām izdarībām un lielisko humora izjūtu. Ir pierādījis sevi kā talantīgs foto modelis, aizrautīgs takšu tusiņu dalībnieks un atraktīvs triku meistars. Pabijis daudzos preses izdevumos un sniedzis interviju Latvijas Radio, kā arī filmējies kino un piedalījies dzīvnieku talantu šovā.

Kad 2006. gada vasarā pārvedām mājās mazo taksēnu, nevarējām pat iedomāties, ka kādreiz viņš nonāks uz žurnāla vākiem, filmēsies kino... Nevarējām iedomāties, ka, pateicoties viņam, iepazīsimies ar tik daudz kolosāliem cilvēkiem un viņu suņiem, ka paši organizēsim salidojumus un konkursus speciāli takšiem.

Taču viss sākās, pateicoties vienam mazam, bet žiperīgam takšu bērnam, kas ienāca mūsu mājās ar pārliecību, ka viņš ir kaut kas īpašs, ar savu misiju – "spodrināt" takšu slavu un pierādīt sevi visdažādākajās jomās.

Pa šiem gadiem esam piedalījušies ļoti daudzos konkursos un pasākumos, līdz sapratām, ka mūsu valstī TAKŠIEM to ir par maz un nolēmām, ka paši varētu organizēt savus pasākumus. Tā nu radās doma, ka vajadzētu sapulcināt pēc iespējas vairāk takšus un viņu saimniekus un, protams, to visvieglāk varēja izdarīt, radot mājas lapu jeb Takšu portālu. Tā nu kopš 2009. gada 9. februāra Skiperam uzticēts ļoti svarīgs uzdevums – vadīt Takšu portālu.

Visādi citādi Skipers ir parasts un lādzīgs takšu puika, kas 2006. gada 10. jūlijā dzimis Jelgavā un arī šobrīd Jelgavu sauc par savām mājām.

LIELĀKIE NEDARBI BĒRNĪBĀ. Sagrauzti vismaz 6 sieviešu vasaras kurpju pāri, 1 pilnīgi jauns vīriešu zābaku pāris, 4 čību pāri, 5 virtuves šaupeles, noplēstas koridora tapetes, sagrauzts kabeļtelevīzijas vads, pa visu dzīvokli izritināts tualetes rullis.

HOBIJI. Viennozīmīgi – rakšana. Rok, kad un kur vien var. Ļoti patīk braukt ar auto. Par katru cenu centīsies iekarot priekšējo sēdekli blakus šoferim un atstāt deguna nospiedumus uz priekšējā stikla.

RAKSTURS. Ļoti draudzīgs un miermīlīgs. Draudzējas pat ar kaķiem. Ļoti aktīvs un rotaļīgs, ar neizsīkstošu enerģiju pārpilns. Bezbailīgs un piedzīvojumu kārs suns, gatavs saviem saimniekiem sekot it visur. Nekas mājās nenotiek bez viņa ziņas un klātbūtnes. Protams, piemīt arī izslavētā takša spītība jeb, citiem vārdiem sakot personība, kas zina, ko grib un kā vēlamo panākt. Ja kaut ko ieņems galvā, tad viņa pārliecību būs grūti "salauzt", centīsies panākt savu. Ļoti mērķtiecīgs un neatlaidīgs.

PRASMES. Skipers jau kopš 4 mēnešu vecuma prot izpildīt elementārākās paklausības komandas un dažus trikus. Gan komandas, gan triki tika apgūti pakāpeniski caur spēlēm un rotaļām. Taču tas bija tikai pats sākums...

Gadiem ejot, Skipers apguva aizvien jaunus trikus un dažādus meistarstiķus, kurus vēlāk no viņa mācījās otrs ģimenes mīlulis Kūpers. Grūti visus atcerēties un saskaitīt, taču kopumā Skipers prot aptuveni 30 trikus (komandas).

MĪĻĀKIE SVĒTKI. Skiperam tie viennozīmīgi ir Ziemassvētki, jo jau kopš saviem pirmajiem Ziemassvētkiem 2006. gadā ir ieviesta tradīcija, ka taksis pats izsaiņo gan savas, gan arī citu dāvanas... Un laimīgu viņu dara tieši pats process izsaiņošana, par dāvanām lai priecājas citi!

TALANTS. Jau kopš bērnības Skiperā atklāju talantu pozēt kameras priekšā jeb būt par foto modeli. Suns izrādījās ļoti fotogēnisks. Skipers ir izaudzis aiz foto objektīva jau no sava pirmā dzīves mēneša... Protams, vēlāk sevi pierādot kā talantīgs foto modelis, kļūstot par žurnāla "Astes" SUPERMODELI 2009, nonākot arī uz žurnāla vāka. Ar Skiperu bijušas publikācijas arī tādos žurnālos, kā "Praktiskais latvietis" un "Saimnieks" u. c.

Tā kā, pateicoties Skiperam, ar fotogrāfēšanu sāku aizrauties aizvien vairāk, nolēmu, ka arī manām fotogrāfijām nepieciešama sava vietne jeb mājas lapa, kur tās apkopot, tāpēc tika radīta Skipera studija, protams par godu Skiperam, kas mani iedvesmojis visus šos gadus.

Aktieris Andris Keišs kopā ar aktieri Skiperu

Bet viens no lielākajiem piedzīvojumiem mums bija 2011. gada vasarā, kad Skiperam tika dota iespēja izpausties pavisam citā industrijā, proti – kino. Skiperu uzaicināja filmēties Latvijas-Igaunijas-Baltkrievijas kopražojuma filmā "Vientuļā sala". Pirms filmēties, suns tika vests pie režisora uz "kastingu", kurā pārbaudīja, cik suns ir draudzīgs, kā komunicē ar pilnīgi svešiem cilvēkiem, vai nav agresīvs, vai nerej filmēšanas laukumā. Skipers sevi parādīja no labās puses un tika apstiprināts lomai, kurā viņam bija jātēlo filmas galvenā varoņa suns vārdā Vronskis. Skipers ar aktieriem ļoti labi sastrādājās, ātri iejutās tēlā un godam nospēlēja savu lomu (Vairāk par filmu var uzzināt ŠEIT).

Taču ar to vēl izaicinājumi nebeidzās, jo 2012. gada sākumā mūs uzaicināja piedalīties dzīvnieku talantu šovā ZELTA ĶEPA.

Paldies VISIEM mūsu draugiem, kuri bija, ir un būs kopā ar mums arī turpmāk!

Ar cieņu, Everita un Skipers


    © Takšu portāls, Anno 2009