Vesela suņa fizioloģiskie rādītāji  

Ķermeņa temperatūra – vidēji 38,4°38,7°C (mazo šķirņu kucēniem līdz 39,7°). Ķermeņa temperatūra var paaugstināties stresa gadījumā, kā arī fizisko aktivitāšu laikā.

Pulss: mazo šķirņu suņiem 90–160 reizes minūtē, vidējo šķirņu suņiem 80130 reizes minūtē, bet lielo šķirņu suņiem 70–100 reizes minūtē.

Elpošanas biežums: mazo šķirņu suņiem 18–26, lielo šķirņu suņiem 14–22 reizes minūtē. Elpošana paātrinās fizisko aktivitāšu laikā, kā arī pieaugot ārējai temperatūrai (piemēram, karstā vasaras dienā). Elsojot suns "atdzesē" ķermeni.

Foto: Everita Pāne

Gļotāda: gaiši sārta, mitra (par problēmām var liecināt – bāla vai pat balta, sarkana, dzeltenīga gļotāda).

Degungals: mitrs un vēss. Miega laikā un pēc pamošanās sunim degungals ir sauss un silts.

Acis: spožas, tīras, bez izdalījumiem.

Ausis (ārējā eja): tīras, bez smakas (par problēmām var liecināt nepatīkama smaka, apsārtums, melni vai brūni izdalījumi no auss, izsitumi, nieze).

Āda un spalva: tīra, spalva – spoža, gluda (par problēmām var liecināt blaugznas, jēlumi un sakasījumi uz ādas, pastiprināta spalvas izkrišana, nepatīkama smaka, nespodra spalva, spalvas kvalitātes krasa pasliktināšanās). Ādas un spalvas kvalitāte ir kā "spogulis" suņa vispārējās veselības stāvoklim. Ir jāatceras – problēmas ar ādu un spalvu bieži liecina par suņa vispārējās veselības problēmām.

Vesels suns ir dzīvespriecīgs, aktīvs, ar spožu spalvu, mirdzošām acīm, labu apetīti un normālu vēdera izeju.


Everita Pāne, portāla autore un redaktore


    © Takšu portāls, Anno 2009