Nagu griešana

Kucēniem nagi jāsāk griezt jau pāris nedēļu vecumā. To parasti sāk darīt kucēnu audzētājs. Lai veiksmīgi pieradinātu kucēnu pie šīs procedūras un, lai, sunim pieaugot, nagu griešana nesagādātu problēmas, nagi jāapgriež regulāri. Iesākumā to var darīt reizi nedēļā (reizi 2 nedēļās – obligāti), kaut vai tīri simboliski apgriežot pa milimetram.

Foto: Everita Pāne

Sunim pieaugot, nagi jāgriež pēc vajadzības – vienam tie ataug ātrāk, citam – lēnāk. Viens vairāk staigā pa asfaltu, kā rezultātā nagi nodilst ātrāk, cits vairāk pa zemes ceļiem. Viens rok, otrs nerok. Vienvārdsakot, katram sunim tas ir ļoti individuāli.

Zooveikalos atrodams plašs nagu knaiblīšu klāsts. Knaiblītes pieejamas ar dažādiem griešanas mehānismiem. Atliek izvēlēties sev ērtāko un tīkamāko.

Nagi ir par garu, ja, suņa ķepai stāvot uz zemes, naga gals atduras pret zemi (vai ir tuvu tai). Tas, sunim staigājot, var izraisīt diskomfortu un sāpes, jo ejot, nagu gali nemitīgi duras zemē. Noteikti nevajadzētu aizlaist nagus līdz šādai stadijai, tāpēc tie regulāri jāapgriež.

Noguldot suni uz muguras un apskatot ķepas spilventiņu no apakšas, var redzēt naga dzīvnadzi, kā arī lieko, ataugušo galiņu, kuru droši var nogriezt.

Ja suņa nagi netiek ilgstoši griezti, nevar vienkārši paņemt un nogriezt visu nagu uzreiz, jo tajā atrodas dzīvnadzis, kurā iegriežot, sāksies stipra asiņošana un suns izjutīs nepatīkamas sāpes. Jo retāk nagi tiek griezti, jo garāks izaug dzīvnadzis, tāpēc vēlreiz uzsvēršu, ka nagi jāapgriež regulāri.

Ja Jums šis ir pirmais suns vai arī nekad iepriekš nav nācies griezt sunim nagus, ieteicams pirmo reizi to palūgt izdarīt veterinārārstam, kurš parādīs, kā pareizi nogriezt.


Everita Pāne, portāla autore un redaktore


    © Takšu portāls, Anno 2009