Suns, kurš nozaga manu sirdi

Tā arī līdz galam neesmu atklājusi, kur tieši slēpjas takša fenomens, jo vienaldzīgo nav. Ir cilvēki, kuriem kaut kādu apsvērumu dēļ mājās nekad nebūs šī suņa, un ir otri, kuru sirds izkūst no tā vien, kad uz ielas visā savā godībā un krāšņumā, īsās kājeles braši vicinādams, tev pretī soļo takšelis. Es piederu pie otriem, jo man patīk spilgtas un apbrīnas vērtas personības. Tādu domu gājienu, kāds ir taksim, līdz šim neesmu redzējusi nevienā citā suņu šķirnē, un man ir bijusi darīšana ar dauzām. Ne velti radies teiciens: "Ir suņi, un ir TAKŠI..." Un tas nav viens un tas pats.

Foto: no Everitas Pānes personīgā arhīva

Apjausma, ka taksis ir mana šķirne uz mūžu, atnāca tikai pēc zināma laika – teju 10 gadiem, kopš manā dzīvē ienāca pirmais šīs šķirnes pārstāvis. Ir bijuši brīži, kad dusmu iespaidā (kad suns bija kaut ko sastrādājis) nosolījos sev vairāk gan nevienu taksi neņemt. Taču nepagāja ilgs laiks, kad man jau viņi bija divi. Pēc visa līdz šim kopā piedzīvotā un pārdzīvotā esmu nonākusi pie atziņas, ka taksis manā dzīvē būs vienmēr. Jo ģimenē vismaz vienam cilvēkam ir jābūt Taksim.

Gadiem ejot, esmu sapratusi, cik daudz labu lietu paveikts, iedvesmojoties tieši no saviem taksīšiem. Tieši viņi man palīdzējuši atklāt sevī fotogrāfa talantu. Mudinājuši organizēt ne vienu vien pasākumu, tostarp labdarības akcijas, lai vāktu līdzekļus Latvijas dzīvnieku patversmēm. Iedvesmojuši veidot kalendārus, filmēt video kursus, uzrakstīt neskaitāmas publikācijas un, visbeidzot, radīt galda spēles un izdot divas grāmatas, kuras, saprotams, veltītas maniem mīļajiem taksīšiem. Nezinu, kas gan es būtu bez viņiem un ar ko šobrīd nodarbotoes, taču pavisam noteikti varu apgalvot vienu - viņi man ir palīdzējuši kļūt par labāku cilvēku.

Kopš man ir takši, arī zināšanu bagāža un izpratne par suņiem ir krietni vien pieaugusi. Pateicoties tieši saviem suņiem, esmu ieguvusi vērtīgu pieredzi. Un tieši viņi ir mani motivējuši interesēties, izprast, mācīties, nonākot pat līdz kinologa diplomam. Lai arī mūsu ģimenei ir pievienojies arī citas suņu šķirnes pārstāvis, tomēr skaidrs ir viens taksis ir nozadzis manu sirdi uz mūžu...


Everita Pāne, portāla autore un redaktore


    © Takšu portāls, Anno 2009