Ģērbt vai neģērbt suni ziemā?

Šis ir diezgan strīdīgs jautājums, jo ir cilvēki, kuri paraduši ģērbt savus mīluļus, un ir tādi, kas šo tendenci neatzīst. Te svarīgākais ir izvērtēt, cik tas galu galā ir praktiski un pats galvenais – vai ir noderīgi pašam sunim.

Ja uzskatāt, ka jūsu suns ir gaužām salīgs un apģērbs ziemā palīdzēs viņam justies komfortablāk, der ielāgot, ka suns ir jāģērbj regulāri – katrā pastaigas reizē. Nevar suni saģērbt tikai brīvdienās vai tad, kad ir vairāk laika ar viņu noņemties. Pretējā gadījumā dzīvnieks var saaukstēties.

Otrs svarīgs faktors ir sarūpēt sunim tiešām kvalitatīvu apģērbu no vēja un ūdens necaurlaidīga materiāla. Nav nekādas jēgas sunim uzvilkt it kā siltu adītu džemperi (kas piemērots vēsām iekštelpām) un tad doties ar viņu ārā – sniegā vai lietū. Džemperis ātri vien izmirks un sunim kļūst divtik auksti. Tāpēc ir svarīgi sagādāt atbilstoša izmēra mitruma necaurlaidīgu kombinezonu, kurā suns spēj ērti kustēties.

Veterinārārstes Jevgēnijas Kondratjevas komentārs:

"Ja suns pastaigas laikā skrien un kustās, nevis tiek nests uz rokām, tad auksti nebūs. Izņēmuma gadījums var būt, ja kādu iemeslu dēļ nākas ilgi stāvēt uz vietas. Ja saimnieks tomēr uzskata, ka suni lielā salā labāk apģērbt, galvenais – nodrošināt apģērba sausumu visas pastaigas laikā, jo mitrās drēbēs noteikti būs aukstāk, nekā bez tām. Tāpat sniegs vai ledus, nokļūstot zem apģērba, izkūst, un iesūcas tajā, tāpēc ieteicams izvēlēties tādu apģērbu, kas cieši pieguļ visam suņa ķermenim.

Apģērbt ieteicams kucītes, kuras ir grūsnas vai nesen dzemdējušas. Tas tamdēļ, lai pasargātu neapmatotos piena dziedzerus no tiešās saskares ar sniegu, īpaši pilsētās, kur ietves apstrādā ar speciālu maisījumu (sāli u. c.), kas ir kaitīgs maigajai pupu ādai, kā rezultātā āda var iekaist."

No savas personīgās pieredzes varu teikt – ja ārā gaisa temperatūra ir zemāka par nulli, tad mani īsspalvainie takši (kuriem nav pavilnas), uz vietas stāvēdami, trīc neatkarīgi no tā, ir apģērbti vai nav. Pirms vairākiem gadiem mēdzu viņus ģērbt, taču tad sapratu, ka ķermeņa daļas, kas viņiem visvairāk salst, ir ķepas. Ārā var būt tikai neliels saliņš, taču, ja ir sniegs, viens no maniem takšiem regulāri lec uz trim ķepām. Un, kā jau minēju – trīc ar visu kombinezonu mugurā. Tāpēc svarīgākais sniega un sala periodā ir doties neilgās pastaigās (10–15 minūtes) un visu laiku būt kustībā, nestāvot uz vietas. Tad arī suns nepaspēj nosalt un pie viena – norūdās.

Daudz praktiskāki, manuprāt, ir plānie kombinezoni, kas domāti lietainam un dubļainam laikam (rudenī vai pavasarī), kad lielākā daļa suņa kažoka paliek sausa, kā arī, atnākot mājās – vēders nav dubļains. Atliek tikai noslaucīt ķepas.

Everita Pāne


    © Takšu portāls, Anno 2009