Kā pieteikties izstādei?

Lai varētu ar suni piedalīties izstādēs, tam jābūt ar ciltsrakstiem, kā arī jums jābūt kāda kinoloģiskā kluba biedram. Tātad vispirms jums ir jāiestājas kādā no Latvijas suņu klubiem. Var iestāties gan konkrētās šķirnes klubā, gan arī kādā no reģionālajiem klubiem, kas tuvāks jūsu dzīvesvietai. Lai iestātos klubā, jāuzraksta iesniegums, jāiesniedz kucēna ciltsrakstu kopija, jāsamaksā iestāšanās maksa (summa katram klubam var nedaudz atšķirties) un gada biedra nauda (to būs jāmaksā katru gadu). Klubs izsniegs jums biedra karti, kas obligāti jāuzrāda, piesakoties izstādēm Latvijā.

Katru gadu kinoloģiskās organizācijas gan Latvijā, gan citās valstīs publicē izstāžu sarakstu visam gadam. Pieteikšanās uz izstādi parasti sākas vairākus mēnešus iepriekš. Jo agrāk pieteiksieties izstādei – jo lētāka būs dalības maksa. Tāpēc dalību izstādēs jāplāno savlaicīgi un pieteikšanos, kā arī maksu par izstādi nevajag atlikt uz pēdējo dienu. Informāciju par izstādēm, kas norisinās Latvijā, var atrast Latvijas kinoloģiskās federācijas IZSTĀŽU PLĀNĀ

Foto: no Everita Pānes personīgā arhīva

Lai pieteiktos izstādei, parasti jāizdara šādas formalitātes:

  • Jāaizpilda pieteikuma anketa (kas atrodama organizatoru mājaslapā).
  • Jāveic maksājums internetbankā. Jāsaglabā veiktā maksājuma kopija kā jpg vai pdf fails.
  • Jāieskenē/jānofotografē suņa ciltsraksti un kluba "maksājumu kartiņa".
  • Ja suns startē čempionu vai darba klasē – jāieskenē/jānofotografē čempiona vai darba diploms.
  • Jānosūta viss iepriekš minētais izstādes organizatoriem uz norādīto e-pastu.

Parasti dažu dienu laikā pēc pieteikšanās uz jūsu e-pastu vajadzētu atnākt apstiprinājumam par to, ka pieteikums un visi nepieciešamie dokumenti ir saņemti. Ja tomēr šādu apstiprinājumu neesat saņēmuši, labāk sazināties ar izstādes organizatoriem un pārliecināties, ka viņi tik tiešām jūsu pieteikumu ir saņēmuši un reģistrācija ir veiksmīga. Piesakoties uz izstādēm tepat Latvijā, neilgi pirms gaidāmās izstādes pa pastu saņemsiet izstādes dalības numuriņu. Piesakoties uz izstādēm ārzemēs, numuriņu saņemsiet izstādes dienā – izstādes norises vietā.


Everita Pāne, portāla autore un redaktore


    © Takšu portāls, Anno 2009