Cik bieži suns jāattārpo?

Veterinārārsti iesaka profilaktiskos nolūkos suni attārpot 24 reizes gadā. Vienai no šīm reizēm vajadzētu būt 10 dienas pirms vakcinācijas. Ja gadījumā sunim ir tārpi, imunitāte ir novājināta, tāpēc suni vakcinēt nevajadzētu. Vakcinēšanas gadījumā sekas var būt dažādas. Viens no variantiem – potei var nebūt vajadzīgā efekta. Par to, vai konkrētajā gadījumā suni vakcinēt vai nē, jums palīdzēs izlemt veterinārārsts.

Ja jums ir kucīte, viņu ieteicams attārpot arī meklēšanās laikā, jo tieši šajā laikā tārpi vēderā (ja tādi ir) var aktivizēties un strauji savairoties.

Ja suni regulāri attārpojiet, taču jums rodas aizdomas, ka sunim varētu būt tārpi (sunim ir pēkšņas izmaiņas ēšanas paradumos – te milzīga apetīte, te atsakās ēst; reizēm sunim ir šķidrs vēders, reizēm – aizcietējums; pasliktinājusies spalvas kvalitāte – tā vairs nespīd, parādījušās blaugznas – kas ir kā apliecinājums tam, ka ar suņa veselību kaut kas nav kārtībā; suns sācis "braukāt" uz dibena pa grīdu), tad noteikti būtu jāvēršas pie vetārinārārsta, lai veiktu nepieciešamās analīzes un pārbaudes. Ja tiešām sunim vēderā tiek atklāti tārpi, nekavējoties jāuzsāk veterinārārsta nozīmēts ārstniecības kurss.

Veterinārajās klīnikās un aptiekās ir pieejami daudz un dažādi attārpošanas līdzekļi. Iegādājoties attārpošanas tableti, noteikti vajadzētu noskaidrot zāļu devu tieši jūsu sunim (atkarībā no suņa svara).

Tāpat ieteicams laiku pa laikam attārpošanas līdzekļus pamainīt, respektīvi – visas dzīves laikā sunim nevajadzētu dot vienus un tos pašus medikamentus, jo parazītiem ir tendence pie tiem pierast. Kā rezultātā, var nebūt vēlamā efekta.

Kinologs, takšu audzētāja Svetlana Malgina


    © Takšu portāls, Anno 2009