Suņa mazgāšana un spalvas kopšana

Cik bieži suns būtu jāmazgā – vai tas jāvanno regulāri vai tikai – pēc nepieciešamības?

Vesela suņa mazgāšana nav nepieciešama biežāk kā reizi mēnesī, protams, tas atkarīgs no gadalaika un suņa dzīvesveida.

  

Ar kādiem līdzekļiem ieteicams suni mazgāt?

Ir pieejami dažādi suņiem domāti šampūni un kondicionieri. Ir gan bieži lietojami produkti, gan produkti ar ārstnieciskām sastāvdaļām. Vieni no labākajiem arī cenu un kvalitātes ziņā ir "VetSelections" produkti, šajā sērijā ir gan bieži lietojamie, gan ārstnieciski šampūni.

Inese Bērziņa, "Universitātes Vetfonds"

Visvieglākā spalvas kopšana, protams, ir īsspalvainajiem takšiem. Ikdienā pilnīgi pietiek, ja suni "sukāsiet" ar speciālu masāžas cimdu. Tas noņems atmirušo spalvu, kā arī masēs ādu un veicinās jaunās spalvas augšanu. Īsspalvainu suni drīkst mazgāt, bet tikai ar speciāliem šampūniem (kas paredzēti īsspalvainajiem suņiem) un ne sevišķi bieži (nevajadzētu to darīt regulāri, bet tikai tad kad suņa āda un spalva ir patiešām netīra). Pēc ikdienas pastaigām pilnīgi pietiks ja noskalosiet suņa ķepas un vēderu ar siltu ūdeni, vai arī noslaucīsiet ar mitru dvieli.  

Asspalvainie takši ir regulāri, vismaz 2 reizes gadā, jātrimmē (vecā, atmirusī spalva jāizplūc). To gan, vismaz pirmās reizes, vajadzētu uzticēt veikt speciālistam. Speciālists Jums ieteiks to, cik bieži suni vajadzētu trimmēt, kā spalvu kopt ikdienā. Pirmo spalvas trimmēšanu vajadzētu veikt kucēnam jau 4-5 mēnešu vecumā. Arī asspalvaino taksi pārāk bieži mazgāt nevajadzētu (mazgāšanai jāizmanto speciāls šampūns, kas domāts asspalvainiem suņiem). Ikdienā, tāpat kā īsspalvainajiem takšiem, pietiek ar ķepu un vēdera noskalošanu siltā ūdenī.

Asspalvainais taksis pirms trimmēšanas

Asspalvainais taksis pēc trimmēšanas

Garspalvainie takši, lai tiem nesaveltos spalva, ikdienā ir regulāri jāsukā. Sevišķi liela uzmanība jāpievērš ķepām, krūtīm, vēderam un astei. Garspalvainos takšus var mazgāt biežāk, nekā īsspalvainos vai asspalvainos, bet arī ne ikdienā. Garspalvaino takšu spalvas kopšanai izmanto speciālus garspalvainiem suņiem paredzētus šampūnus un balzāmus. 

Der atcerēties, ka: suņa spalvas un ādas kopšanai ir jāizmanto tikai speciāli, suņiem domāti līdzekļi! Neizmantojiet cilvēkiem paredzētos kopšanas līdzekļus! Labāk izvēlieties kvalitatīvus kosmētiskos līdzekļus (te noderēs audzētāja, kinologa vai vetārsta padoms). Suņa spalvai pēc mazgāšanas ir labi jānožūst. Labāk mazgājiet suni pēc pēdējas vakara pastaigas, ļaujot spalvai naktī izžūt (sevišķi aukstajos gada laikos). Žāvēšanai variet izmatot fēnu, bet jāatceras – tas bojā spalvas struktūru!

Baiba Nummure


    © Takšu portāls, Anno 2009