Suņa mazgāšana un spalvas kopšana

Visvieglākā spalvas kopšana, protams, ir īsspalvainajiem takšiem, kas ikdienā īpašu kopšanu neprasa. Īsspalvainu suni drīkst mazgāt, bet nav vajadzības to darīt sevišķi bieži. To vajadzētu darīttikai tad, kad suņa āda un spalva patiešām ir netīra. Tās varētu būt dažas reizes gadā. Pēc ikdienas pastaigām pilnīgi pietiks, ja suņa ķepas un vēders tiks noskalots ar siltu ūdeni vai arī noslaucīts ar mitru dvieli. 

Asspalvainie takši ir regulāri (vismaz 2 reizes gadā) jātrimmē jeb vecā, atmirusī spalva jāizplūc. Šo procedūru vismaz pirmās reizes vajadzētu uzticēt veikt speciālistam, kas jums arī ieteiks, cik bieži suni vajadzētu trimmēt un, kā spalvu kopt ikdienā. Pirmo spalvas trimmēšanu vajadzētu veikt kucēnam jau 45 mēnešu vecumā. Arī asspalvaino taksi pārāk bieži mazgāt nevajadzētu. Mazgāšanai jāizmanto speciāls šampūns, kas domāts asspalvainiem suņiem. Ikdienā, tāpat kā īsspalvainajiem takšiem, pietiek ar ķepu un vēdera noskalošanu siltā ūdenī.

Asspalvainais taksis PIRMS trimmēšanas

Asspalvainais taksis PĒC trimmēšanas

Garspalvainie takši, lai tiem nesaveltos spalva, ir regulāri jāsukā. Sevišķi liela uzmanība jāpievērš ķepām, krūtīm, vēderam un astei. Garspalvainos takšus nāksies mazgāt biežāk, nekā īsspalvainos, jo īpaši rudeņos un pavasaros, kad ārā ir dubļi. Spalvu ilgāk uzturēt tīru var palīdzēt speciāli suņiem domāti kombinezoni, kas suņa lejasdaļu (protams, izņemot ķepas) saglabās sausu un tīru. Garspalvaino takšu spalvas kopšanai izmanto speciālus garspalvainiem suņiem paredzētus šampūnus un balzāmus. 

Der atcerēties, ka suņa spalvas un ādas kopšanai ir jāizmanto tikai speciāli suņiem domātie kopšanas līdzekļi. Nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot cilvēkiem domātos šampūnus un balzāmus. Suņa spalvai pēc mazgāšanas ir labi jānožūst. Tāpēc labāk mazgāt suni pēc pēdējas vakara pastaigas, ļaujot spalvai naktī kārtīgi izžūt (sevišķi gada aukstajā laikā). Žāvēšanai var izmatot fēnu, bet jāatceras – tas bojā spalvas struktūru.

Kinologs, takšu audzētāja Baiba Nummure


    © Takšu portāls, Anno 2009