Ausu higiēna

Ar kādiem līdzekļiem un kā pareizi iztīrīt suņa ausis?

Ausu tīrīšanai jālieto speciālie līdzekļi, kas īpaši paredzēti šim nolūkam un neizmainīs auss pH līmeni. Tīrot ausis ar nepiemērotu līdzekli (ūdeni, ūdeņraža pārskābi u. c.), auss kanāls tiek kairināts un ir lielāka iespēja, ka ausī var izveidoties iekaisums. Ar tīrāmajā šķidrumā samērcētu vates piciņu tīriet tikai to auss daļu, kuru redzat. Dziļāk – auss kanālu drīkst tīrīt tikai tādā gadījumā, ja veterinārārsts to iesaka un parāda kā tas pareizi darāms.

Cik bieži tīrīt?

Ausu tīrīšana nav nepieciešama biežāk kā reizi nedēļā. Katram sunim šī vajadzība ir individuāla. Vienam jātīra katru nedēļu, citam pietiek ar reizi mēnesī vai retāk. Ja novērojami daudz un bieži izdalījumi vai, ja tie satur nepatīkamu smaku vai strutas, nekavējoties jāgriežas pie veterinārārsta.

 

Kādas ir pazīmes, kas liecina, ka ar suņa ausīm kaut kas nav kārtībā?

Normāla auss gļotāda ir rozā krāsā. Pazīmes, kas liecina, ka kaut kas nav kārtībā – gļotāda ir sarkana, uztūkusi, sāpīga vai arī, ja tiek novēroti neierasti (krāsa, smaka) izdalījumi. Ja suns regulāri kasa ausis vai bieži purina galvu, arī tad ir vērts apmeklēt veterinārārstu, jo tieši galvas purināšana var liecināt gan par ausu iekaisumiem, gan par neiroloģiskām saslimšanām.

Veterinārārste Inese Bērziņa


    © Takšu portāls, Anno 2009