Nagu griešana

Kādā vecumā sākt sunim griezt nagus? Cik bieži tas jādara?

Kucēniem nagus jāsāk griezt jau pāris nedēļu vecumā (to parasti sāk darīt kucēnu audzētājs). Lai pieradinātu kucēnu pie šīs procedūras no agras bērnības un, lai sunim pieaugot, nagu griešana nesagādātu nekādas problēmas – nadziņi būtu jāapgriež regulāri – iesākumā to var darīt reizi nedēļā (reizi 2 nedēļās – obligāti).

Sunim pieaugot, nadziņi jāgriež pēc vajadzības – vienam tie ataug ātrāk, citam – lēnāk. Viens vairāk staigā pa pilsētas asfaltu – pa kuru ejot diendienā – nadziņi nodilst ātrāk, cits dzīvo laukos un staigā pa zemes ceļiem. Viens rok, otrs nerok. Vienvārdsakot – katram sunim tas ir ļoti individuāli.

Skipera emocijas, kad ir runa par nagu griešanu:

Atliek piebilst, ka šādi uz nagu griešanu reaģē vairums takšu, taču – pie visa var pieradināt.

Ar ko griezt?

Zooveikalos ir plaša nagu knaiblīšu izvēle. Knaiblītes pieejamas ar dažādiem griešanas mehānismiem – vienkārši izvēlēties sev ērtāko un piemērotāko!

Kā noteikt, ka suņa nadziņi ir par garu un tie jāapgriež?

Nadziņi ir par garu, ja suņa ķepai stāvot uz zemes, naga gals atduras pret zemi (vai ir tuvu tai). Tas sunim var izraisīt diskomfortu, sāpes, kā arī sabojāt kucēna/suņa gaitu, jo ejot – nagu gali nemitīgi duras zemes pamatnē. Noteikti nevajadzētu aizlaist nadziņus līdz šādai stadijai, bet gan apgriezt tos regulāri.

Noguldot suni uz muguras un apskatot ķepas spilventiņu var redzēt – kur nagam ir dzīvnadzis un kur – liekais galiņš, kuru droši var nogriezt, kad tas ir ataudzis.

Nagu griešanas shēma:

Ja, piemēram, suņa nagi nebūs griezti gadu vai pat vairākus gadus – nevar vienkārši paņemt un nogriezt visu nagu uzreiz, jo tajā ir dzīvnadzis, kurā iegriežot, sāksies asiņošana un suns izjutīs nepatīkamas sāpes. Jo retāk nadziņi tiek griezti, jo garāks izaug arī dzīvnadzis, tāpēc nadziņi jāapgriež regulāri.

Kā pareizi griezt ļoti garus nagus, lai iegūtu ideālo nagu garumu un formu?

Ja Jums šis ir pirmais suns vai arī – nekad iepriekš sunim nagus nav nācies griezt, ieteicams pirmo reizi to izdarīt veterinārajā klīnikā – kopā ar vetārstu, kurš Jūs pamācīs, kā to pareizi darīt.

Everita Pāne


    © Takšu portāls, Anno 2009