Kā iedrošināt suni nebaidīties peldēt?

Ja vēlies baudīt ūdens priekus kopā ar savu mīluli, bet viņš ne par ko nevēlas doties peldēt, nekādā gadījumā nedrīkst suni spiest ar varu, piemēram – iemetot to no laivas vai laipas, lai peld krastā. Jā, protams, suns izpeldēs, taču, iespējams, ka turpmāk bailes no ūdens būs vēl lielākas, nekā iepriekš. Tāpat kā jebkurai citai apmācībai, arī šajā gadījumā svarīgākais ir pakāpeniskums, soli pa solītim iepazīstinot suni ar jauno un nezināmo.

To būtu ieteicams sākt darīt pie kādas ūdenstilpnes, kurā uzreiz pie krasta nav liels dziļums, lai suni iesākumam varētu vienkārši pieradināt bradāt pa ūdeni. Šeit lieliski var noderēt kāda sunim mīļa mantiņa vai turpat ārā atrasts kociņš, ko iemest turpat pie krasta, lai suns varētu iebrist tam pakaļ. 

Foto: Everita Pāne

Vēl veids, kā iedrošināt suni iemīlēt ūdeni, ir doties peldēt kopā. Sākumā pabradājot gar krastu un tad dodoties dziļāk, līdzi saucot arī suni. Daudziem suņiem saimnieka atrašanās ūdenī var būt gana liels stimuls peldēt pakaļ. Tāpat var sarunāt kādu pastaigu biedru – citu suni, kas ir azartisks peldētājs un ar savu dedzīgo peldēt kāri var iedrošināt arī jūsu suni darīt to pašu.

Šajā procesā svarīgs ir pakāpeniskums un pacietība. Galvenais – neko neuzspiest ar varu, tā vietā radot sunim pozitīvas emocijas, atrodoties ūdenī. Ja neesat droši par sava mīluļa peldēt prasmi vai dodaties kopā ar suni izbraucienā ar laivu, drošības labad sunim ieteicams uzvilkt speciālu, suņa svaram atbilstošu peldvesti.


Everita Pāne, portāla autore un redaktore


    © Takšu portāls, Anno 2009