Video kurss "Kā uzveikt suņa prātu?"

Lai gan mūsdienās ir sastopamas dažādas suņu apmācības metodes, tehnikas un paņēmieni, tomēr metode "5 ZELTA LIKUMI" man atklāja pilnīgi jaunu pasauli. Šo metodi praktizē daudzi pasaulslaveni suņu uzvedības eksperti, lai veiksmīgi novērstu dažādas uzvedības problēmas un dzīvi ar suni padarītu harmonisku. Un patiesībā problēma nav suņos, bet gan mūsos. Tas, ko mēs dēvējam par suņu uzvedības problēmām, ir mūsu aplamās komunikācijas auglis. Jo mēs ar savu izturēšanos nereti nododam sunim pilnīgi nepareizu vēstījumu, ko var attiecināt uz cilvēku, nevis suņu psiholoģiju.

Foto: no Everita Pānes personīgā arhīva

Pirmā lieta, kas jāsaprot – suņi, kas dzīvo kopā ar mums, visus mājas iemītniekus, neatkarīgi no to sugas un izcelsmes uzskata par savu baru. Ne tādu baru, kā, piemēram, zivis, kur tām visām ir vienāda vieta un loma, bet drīzāk kaut ko līdzīgu ģimenes hierarhijai, kur ir vecāki un bērni, par kuriem jārūpējas. Tāpēc svarīgākais solis ir nodibināt tādu hierarhiju, kur vecāka jeb barveža lomu dzīvnieka izpratnē jūs uzņematies arī pār savu suni vai suņiem (ja tie ir vairāki), un ka visus lēmumus pieņemat jūs, nevis suns. Tieši barveža lomas nostiprināšana arī ir tā panākumu atslēga ceļā uz harmonisku kopdzīvi ar suni. Protams, tas nebūt nenozīmē, ka, lai pierādītu, ka esat barvedis, jums uz suni jākliedz vai tas fiziski jāiespaido. Gluži pretēji – jums ir jāizstaro miers un pārliecība. Taču suņa izpratnē vēl eksistē piecas svarīgas jomas, kuras viņi vērtē jūsu uzvedībā, lai noskaidrotu, vai jūs esat barveža lomas cienīgs. Tieši tas, ko jūs darāt šajās 5 jomās, ko var nodēvēt arī par "5 Zelta likumiem", noteiks, vai jūs nostiprināsiet barveža lomu un iegūsiet suņa uzticību.

Ignorējot šīs 5 jomas, jūs neapzināti nododat barveža lomu savam sunim, kas suņa apmācību padara par lielu izaicinājumu. Tādējādi pat elementāras paklausības prasības cieš neveiksmi brīžos, kad ir svarīgi, lai suns jūsos klausās. Bez iepriekš minētā attiecību pamata nodibināšanas, tradicionālie suņu apmācības paņēmieni ir visai bezjēdzīgi, jo īpaši darbā ar nervoziem, dominējošiem vai agresīviem suņiem. Turpretim, nodibinot cieņpilnas attiecības jau pašā sākumā, tiek radīta labvēlīga vide suņa apmācībai. Un kas ir ne mazāk svarīgi – tagad arī pats suns, apzinoties to, ka vairs nav barvedis un ka viņa uzdevums nav pieņemt visus svarīgos lēmumus, beidzot var justies komfortabli. Jo pieredze rāda, ka daudziem suņiem barveža loma rada ļoti lielu stresu un viņi būs tikai priecīgi, ja šo lomu beidzot uzņemsies kāds cits.

Tiklīdz jūs iemācīsieties izprast suņu psiholoģijas pamatprincipus, jums vairs nebūs jācīnās ar neskaitāmajām suņa uzvedības problēmām, ar kurām visticamāk esat jau samierinājušies kā ar neatrisināmām. Tieši tāpēc esmu izveidojusi video kursu, lai jebkurš suņa saimnieks spētu rast atbildes uz visu laiku aktuālāko jautājumu: kāpēc manam sunim ir uzvedības problēmas un kā tās visefektīvāk novērst? Atcerieties, ka sākumā ir jāuzveic suņa prāts un tikai pēc tam mēs varam apmācīt ķermeni. Kā to visvienkāršāk izdarīt? Par to arī stāstīšu šajā video kursā.

 

    © Takšu portāls, Anno 2009