Cik bieži suns jāattārpo?

Veterinārārsti un kinologi iesaka, ka profilaktiskos nolūkos suns būtu jāattārpo 24 reizes gadā. Vienai no šīm profilaktiskajām attārpošanas reizēm vajadzētu būt – 10 dienas pirms ikgadējās potes. Ja sunim gadījumā ir tārpi, suņa imunitāte līdz ar to ir novājināta un suni ar novājinātu imūno sistēmu vakcinēt nevajadzētu. Vakcinēšanas gadījumā – sekas var būt dažādas. Viens no variantiem – potei var nebūt vajadzīgā efekta.

Ja jums ir kucīte, tad ieteicams viņu attārpot arī meklēšanās laikā, jo tieši šajā laikā tārpi vēderā (ja tādi ir) var aktivizēties un strauji savairoties.

Ja jūs suni regulāri attārpojiet, taču jums rodas aizdomas, ka jūsu sunim ir tārpi (sunim ir pēkšņas izmaiņas ēšanas paradumos – te viņam ir milzīga apetīte, te – atkal atsakās ēst; reizēm sunim ir šķidrs vēders, reizēm – aizcietējums; pasliktinājusies spalvas kvalitāte – tā vairs nespīd, parādījušās blaugznas – kas ir kā apliecinājums tam, ka ar suņa veselību kaut kas nav kārtībā; suns sācis "braukāt" uz dibena pa grīdu), tad noteikti būtu jāvēršas pie vetārinārārsta, lai veiktu nepieciešamās analīzes un pārbaudes. Ja tiešām sunim vēderā tiek atklāti tārpi, nekavējoties jāuzsāk veterinārārsta nozīmēts ārstniecības kurss.

Latvijas veterinārajās klīnikās un aptiekās jums var piedāvāt daudz un dažādus attārpošanas līdzekļus. Iegādājoties attārpošanas tableti – noteikti vajadzētu noskaidrot zāļu devu tieši jūsu sunim (atkarībā no suņa svara).

Tāpat ieteicams laiku pa laikam attārpošanas līdzekļus pamainīt, respektīvi – visas dzīves laikā sunim nevajadzētu dot vienus un tos pašus medikamentus.

Latvijā atļauto attārpošanas līdzekļu sarakstu var apskatīt Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā. Daži no tiem: Drontal, Pratel, Caniverm, Vitaminthe.

Svetlana Malgina


    © Takšu portāls, Anno 2009