SUŅA GARS. ILUSTRĒTA VĒSTURE

Autors: Temzina Pikerela

Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Izdošanas gads: 2014

Lappušu skaits: 288

ISBN: 978-9934-0-4539-4

CENA


"Suņa gars" ir gan izmēra, gan satura ziņā vērienīga, kultūrvēsturiska grāmata, kurā pētīta daudzveidīgā, vismaz 14 000 gadus senā suņu un cilvēku savienības vēsture, kā arī suņa daudzpusīgā loma cilvēka dzīvē. Grāmatā atspoguļotas 90 suņu šķirnes, sagrupētas pa atsevišķām nodaļām, kuru nosaukumi raksturo konkrētās šķirnes, kā, piemēram – "Elegance un ātrums", "Apņēmība un drosme", "Izturība un gars". Autores stāstījumu cauri gadsimtiem lieliski akcentē Astridas Herisones fotogrāfijas, kuras tiešām ir baudāmas, dabīgas un nesamākslotas.

Kā grāmatas priekšvārdā raksta pasaulslavenā suņu trenere Viktorija Stilvela: "Šī grāmata ir informatīvs un pārsteidzoši skaists vēstījums par suņu izcelšanos. Temzina ir ne tikai lieliski un saprotami pastāstījusi par atsevišķu grupu un šķirņu rašanos, bet arī radījusi apburošu ieskatu cilvēka un suņa attiecību vēsturē katras šķirnes veidošanās gaitā. [..] autore neaprobežojas tikai ar īsu vēstures faktu un informācijas izklāstu – viņa palīdz izprast, kā un kāpēc mūsu četrkājainie draugi izskatās, rīkojas un jūt tā, kā ierasts mūsdienās."

Nav noslēpums, ka suņiem piemīt unikāla spēja – cauri laikmetiem piemēroties cilvēku vajadzībām. Autorei lieliski izdevies gan apkopot suņu šķirņu vēsturi, gan atspoguļot suņu lomu un nozīmi mūsdienu cilvēka dzīvē.

Domāju, ka šī grāmata būs gan lielisks ceļvedis cilvēkiem, kas vēl tikai meklē savu īsto šķirni, gan arī brīnišķīga dāvana jau esošajiem suņu īpašniekiem, kas būs vērtīgs papildinājums mājas bibliotēkai. Tā nav tikai kārtējā "suņu enciklopēdija" ar standarta aprakstiem, bet gan izsmeļošs izziņas materiāls, lai pēc iespējas labāk izprastu konkrēto suņu šķirni, tās izcelsmi un īpatnības.

Grāmatas autore – populārā rakstniece un dzīvnieku eksperte Temzina Pikerela visu dzīvi bijusi aizrautīga suņu mīļotāja. Savos pētījumos viņa galveno uzmanību pievērsusi dzīvnieku evolūcijai un to attiecībām ar cilvēkiem.

Everita Pāne


    © Takšu portāls, Anno 2009