Takši kino zvaigznes

Jautri, asprātīgi, amizanti, izveicīgi, attapīgi, gudri un nešpetni – tādi takši ir dzīvē un tādi viņi attēloti arī lielajā kino. Piedāvājam iespēju tuvāk iepazīties ar dokumentālo, mākslas un animācijas filmu varoņiem – takšiem.


"Neglītais taksis" (Ugly Dachshund, 1966)

Filma uzņemta pirms gandrīz 50 gadiem, taču jau toreiz tā ļoti spilgti atspoguļoja takša nebēdnīgo, asprātnīgo un bieži vien nešpetno dabu.

Frenas Harisones dzīvē iestājies satraucošs periods, jo viņas taksenīte – izstāžu čempione Danke gaida mazuļus. Sagadās tā, ka veterinārārsts Frenas vīru pierunā paņemt pie sevis tikko dzimušu doga kucēnu, kurš palicis bez mammas – lai takšu kucīte viņu izbarotu. Sākotnēji doga kucēns tika paņemts tikai uz laiku, kamēr tas paaugsies, taču, laikam ejot, Džims nolemj milzīgo suni paturēt sev.

Augot kopā ar takšiem, milzīgais Bruts iedomājas, ka arī viņš ir taksis. Taču iespaidīgo gabarītu dēļ sunim ir diezgan problemātiski būt par klēpja sunīti. Takšu kompānija pamanās sastrādāt visādus pigorus, un Frena allaž domā, ka vainīgs ir tieši Bruts. Taču Džims ir apņēmības pilns pierādīt sievai, ka arī viņa dogs nav ne par mata tiesu sliktāks par viņas lolotajiem takšiem. Fragmenti no filmas:

SKATĪTIES FILMU "UGLY DACHSHUND"


"Četri taksisti un suns" (Четыре таксиста и собака)

Kopumā šajā projektā filmējušies pieci pieauguši takši, trīs kucēni – visi tēlojuši galveno varoni – taksi Figaro. Filmējušies arī vairāk nekā 30 dažādi suņi, četri kaķi, papagailis, piecas zivtiņas, 15 baloži, divas lauvas, jenots (kurš tēloja arī āpsi), 10 lapsas, viena vista, kā arī vairāki takšu kucēnu metieni.

Filmas 1. daļa (2004)

Elitārā metienā dzimis kucēns netaisnības dēļ tiek izbrāķēts un nolemts iemidzināšanai. Taču pa ceļam uz veterināro klīniku nejaušas apstākļu sakritības dēļ viņš nonāk taksometru parkā, kas pārvērš visu viņa dzīvi...

Četri taksisti kopā ar stūrgalvīgo taksi Figaro nonāk neticamu, aizraujošu, reizēm bīstamu notikumu virpulī – nereti ar sprādzieniem, nolaupīšanām un pakaļdzīšanos. Taču Figaro neatlaidībai un bezbailībai nav robežu.

Filmas 2. daļa (2006)

Avantūrista Figaro piedzīvojumi turpinās! Pat kļuvis par vietējo "zvaigzni", taksis nespēj sēdēt, ķepas klēpī salicis. Kārtējo reizi ar savu garo degunu "ielienot" visabsurdākajās situācijās vai pats tās radot, viņš ne mirkli neliek "garlaikoties" saviem draugiem – taksistiem.

Pa vidu nebeidzamajiem piedzīvojumiem, šajā filmas daļā savu otro pusīti atrod ne vien četri taksisti, bet arī galvenais filmas varonis Figaro.


"Taksis paņem visu" (Wiener Takes All, 2007)

 

Dokumentālā filma, kurā tiek sekots līdzi Amerikas labāko skriešanās sacīkšu takšu un viņu saimnieku dzīvei un viņu dalībai Vīneršniceles "Takšu Valsts mēroga sacensībām" laika posmā no 2003. gada sacīkšu skandāla līdz 2005. gada čempionātam, kas norisinājās San Diego.

Filma sākas ar Nūdla (Noodles) strīdīgo zaudējumu 2003. gadā, kam seko ainas ar Nūdla un Pretcela (Pretzel) sāncensību, kura beidzas ar pēkšņo un traģisko Pretcela nāvi. Dažas nedēļas vēlāk Nūdls triumfē 2004. gada nacionālajās sacīkstēs – šoreiz bez grūtībām un neapstrīdami. Taču slavas brīdis ir īss, jo sacīkšu organizētāji suņa vecuma dēļ Nūdlam turpmāk vairs neļauj piedalīties nacionālā mēroga sacensībās. Tagad Nūdla komandai ir jāizlemj – vai piekrist organizētājiem un sportu pārtraukt, vai tomēr mēģināt kvalificēties ārpus valsts robežām. Filmas treileris:


"Takšu valsts mēroga sacensības” (Wiener Dog Nationals, 2013)

Turpinot skriešanās sacensību tēmu, uzņemta arī mākslas filma, kurā sāncensība vērojama ne mazāk kā reālajās sacīkstēs.

 

Ģimene nolemj adoptēt suni no patversmes. Tikai laiks rādīs, vai mazā Šellija kļūs par skriešanās sacensību zvaigzni... Filmas treileris:


"Takšu starptautiskā mēroga sacensības" (Wiener Dog Internationals, 2015)

Pavisam drīz būs apskatāms arī iepriekšējās filmas turpinājums, tikai šoreiz – Šellijai sevi jāpierāda jau daudz lielāka mēroga sacensībās.

 

 Filmas treileris:


"Rotaļlietu stāsts" (Toy Story, 1995)

Takši iesaistīti ne tikai lielajā kino bet arī vairākās animācijas filmās. 1995. gadā iznāca pirmā daļa animācijas filmai "Rotaļlietu stāsts", kam sekoja arī vairākas daļas pēc tam. Viens no stāsta varoņiem ir taksītis (Slinky Dog). Neliels fragments:


"Trauksme mežā" (Open Season, 2006)

Ne mazāk amizants, smieklīgs, ar izteiktu vācu akcentu un dažādiem asprātīgiem izteicieniem ir animācijas filmas "Trauksme mežā" personāžs – Cīsiņkungs (Mr. Weenie). Šai filmiņai šobrīd apskatāmas 4 daļas.

Cīsiņkungs spilgti attēlo takša loģiku un domāšanas veidu:

"Trauksme mežā 2" treileris:

Informāciju apkopoja Everita Pāne


    © Takšu portāls, Anno 2009