Interneta slavenības

Jau gandrīz četrus gadus viens no tvitera favorītiem ir 13 gadus vecais taksis Odijs no Rīgas, kuram šobrīd ir vairāk nekā 4500 sekotāju. Lai gan viņa saimnieks vēlas palikt anonīms, tomēr ir skaidri redzams, ka šis cilvēks ir izcils suņu pazinējs un mīļotājs. Odija tvīti ļauj noticēt, ka tos tiešām raksta suns, nevis cilvēks.

Foto: Ieva Andersone

Ja ir vēlme paraudzīties uz visu apkārt notiekošo suņa acīm un uzzināt viņa viedokli un atziņas par dažādām sadzīviskām lietām un cilvēkiem, iesaku palasīt Odija memuārus viņa tvitera kontā: twitter.com/Odijs Ieskatam – neliela daļa no suņa dienasgrāmatas:

Takša mērķtiecība ir nesalaužama, bet divām lietām es zaudēju vienmēr – datoram un ārdurvīm. Abas aprij Saimnieku uz neatdošanu. Vienmēr.

Džentlmenis dušā nečurā. Lūdzu, tas pats attiecas uz suņa vešanu ārā lietus laikā.

Siksniņa un satraukums. Braucam uz gadatirgu Brīvdabā. Ja jums nejauši nokrīt zemē desu gabali un piparkūku stūri, lūdzu, neceliet augšā.

No rītiem redzot skrējējus pilsētas ielās, nekad neesmu manījis tuvumā bumbiņu. Vai to cilvēki sauc par motivācijas trūkumu?

Īsts sniegs! Līdz vēderam. Visi ziņojumi pagalmā izrotāti dzeltenām grafikām. Tas labi. Arī cilvēkiem patīk grāmatas ar bildēm.

Cilvēki siksniņas otrā galā vienmēr iet pārāk lēni.

Mans ideālais plāns, ja man būtu Laika Mašīna: iesēžos, nokļūstu pagātnē, likvidēju datora izgudrotāju, atgriežos, mani izved ārā pačurāt.

Esmu simtprocentīgi skārienjutīgs.

Daktere domā, ka vēderu sadzēlušas nātres. Cienījamie Maskavas ielas mauriņi – man jums rīt būs ko teikt.

Vēders pukst skaļāk par sirdi – no virtuves galda pazudusi biezpienmaize. Apmaināmies skatieniem, pakustinu asti. Nepalīdz. Gabaliņa nav.

Zem virtuves galda dzīvo suns, smaržas un Visas Pasaules Skumjas.

Foto: Ieva Andersone

O! Tu atnāci! Cik labi, cik labi! Tagad es parādīšu, kur ir ledusskapis.

Jo garākas brīvdienas, jo stiprāks zemes pievilkšanas spēks, kad pienācis vakars.

Peļķe uz grīdas nav atriebība. Tas ir viedoklis, es atvainojos.

Nē, es nečīkstu. Es izsaku priekšlikumu.

Neko daudz nezinu par sadošanos rokās, bet ar acu skatienu var atvērt konservu kārbu.

Spēcīgs raksturs un laba griba ne vienmēr ļauj sasniegt mērķi. Ja mērķis stāv uz virtuves galda, visu izšķir milimetri un mēles garums.

Uguņošana debesīs manā dzīvē neko nav mainījusi. Vien uz konserviem biežāk parādās uzraksts "Senioriem". Lai ko tas nozīmētu.

Atrasts zemē nav zagts, atrasts zemē ir ēdams. (Ja vien tu paspēj.)

Kas vienam "Fū, Odi! Nedrīkst!", otram varbūt skaistākais mīlas stāsts.

Man nepatīk histērijas – es krītu panikā tikai trīs gadījumos: Viņš tuvojas ārdurvīm; Viņš tuvojas ledusskapim; Viņš pakustas.

Esmu gatavs gadatirgum. Desas, esiet, lūdzu, pretimnākošas.

Silts, dabisks, patīkami maigs un savā ziņā arī interaktīvs, ja vēlaties. Mans vēders ir ideāla virsma jūsu pirkstu galiem. Kasiet vēl!

Dzīvojot mājā ar diviem jaunākiem un spēcīgākiem suņiem, svarīgi nav, kurš uzvar kaujā, bet kurš naktī guļ saimnieku gultā. Es. Kara māksla.

Un, kamēr tu guli un gaidi mājās, sirds lēnām paliek sirma.

Negrūd mani ārā no klēpja. Kādu dienu es varu nebūt.


Savukārt Monreālā (Kanādā) ļoti populārs ir kāds miniatūras taksis vārdā Krūzo (Crusoe). Viņa personīgais blogs – celebritydachshund.com (tulkojumā – slavenais taksis) gan 2013., gan 2014. gadā atzīts par labāko mājdzīvnieka blogu (Best Pet Blog Award).

Blogā gan fotogrāfijās, gan video atspoguļotas visas Krūzo dzīves gaitas un piedzīvojumi. Taksis kopā ar saimniekiem daudz ceļojis, piedalījies un uzvarējis Monreālas takšu maratonā (2012), uzvarējis dažādos foto un tērpu konkursos, kā arī talantu konkursā (Best Trick Winner in Montreal, 2010).

Interneta vietnē Facebook.com – par atraktīvo taksi Karūzo šobrīd fano vairāk nekā 70 tūkstoši cilvēku no visas pasaules.

Everita Pāne


    © Takšu portāls, Anno 2009