Varonīgie takši

Trīs aizkustinoši stāsti par takšiem, kuri varonīgi centušies palīdzēt cilvēkiem, lai glābtu viņu dzīvības.


Taksenīte izglābj saimnieka dzīvību, pasaucot kaimiņu

Kāda 11 gadus veca taksenīte vārdā Misija no Oregonas štata (ASV) ir kļuvusi par vietējo varoni, jo izglābusi sava saimnieka dzīvību.

Misijas 66 gadus vecais saimnieks Čārlijs Burdons (Charlie Burdon) tobrīd atguvās no pārciestās sirds operācijas, kad viņam pēkšņi kļuva slikti. Vīrietis nespēja pat pakustēties, lai izsauktu palīdzību.

Misija, sapratusi, ka kaut kas nav labi, devās uz kaimiņa – Čārlza Mitčela (Charles Mitchell's) māju pēc palīdzības. Kaimiņš stāstīja, ka suns atnācis un sācis uzstājīgi riet līdz brīdim, kamēr viņš nesācis sunim sekot.

"Es teicu: Misij, Čārlijs droši vien nezina, kur tu esi, tev labāk tagad doties mājās. Taču viņa tikai stāvēja un skatījās man acīs. Misija gan parasti tāpat vien negāja prom no sava pagalma un nemēdza klaiņot apkārt."

Kad kaimiņš beidzot bija devies sunim līdzi un atradis bezpalīdzīgo Misijas saimnieku nekustīgi guļam, viņš nekavējoties izsauca ātro palīdzību un Čārlija dzīvība bija glābta.

"Es nekad nedomāju, ka viņa šādā veidā varētu izglābt manu dzīvību," sacīja Misijas saimnieks. "Viņa rīkojās kaut kāda instingta vadīta. Tas ir pārsteidzoši!"


Taksis samaksā ar savu dzīvību, glābjot 11 gadīgu meiteni

Kāds Serbijā dzīvojošs taksis vārdā Leo, izdzirdot 11 gadus vecās meitenes Sofijas (Sofia Vucetic) kliedzienus pēc palīdzības, kuru tobrīd aiz rokas pa ielu vilka izbēdzis bulmastifs, devās uzbrukumā, lai aizstāvētu cietušo meitenīti. Šī drošsirdība viņam maksāja dzīvību.

Vietējās varas iestādes pārstāvji norādīja, ka bulmastifs bija izlauzies no būra un devies ielās, kur tas par upuri izvēlējās Sofiju, kura tobrīd vizinājās ar skrituļslidām. Viņš uzbruka meitenei un pēc tam, sagrābis to aiz kreisās rokas, vilka pa ielu.

Meitene, pārbijusies līdz nāvei, sauca pēc palīdzības. Tajā brīdī kāds kungs pastaigājās ar savu taksi Leo, kurš, daudz neprātojot, meties meitenīti aizstāvēt. Taksis sāka uz riet uz lielo suni un mēģināja iekost tam kājā. Tas uz brīdi novērsa bulmastifa uzmanību no meitenes, taču izraisīja cīņu starp abiem suņiem.

Šajā cīņā taksis tika nāvējoši ievainots, tomēr tas ļāva meitenei aizmukt, lai patvertos kādā blakus esošā mājā. Tajā pašā laikā trīs vīrieši paķēra kokus un devās atgaiņāt plēsoņu nost no Leo. Viņiem tas izdevās, taču, neskatoties uz to, ka uz notikuma vietu ieradās vetārsts, un tika veikta ārkārtas operācija, neko vairs nevarēja darīt, lai suni glābtu.

Kā norādīja pats takša saimnieks, viņš savu suni nosaucis par Leo, jo, lai arī viņš bija salīdzinoši neliela auguma, taču nekad ne no kā nebaidījās un viņam bija sirds tik liela kā lauvai. „Visi mīlēja Leo, viņš bija tik mīļš un rotaļīgs. Mēs noteikti skumsim pēc viņa, taču vienmēr atcerēsimies to, kā viņš izglāba bērna dzīvību. Leo patiesi ir suns – varonis!”

Vietējie iedzīvotāji pēc notikušā vēlas izveidot piemiņas vietu Leo, lai ikdienā cilvēki varētu atcerēties par takša drošsirdību, kas ļāva izglābt bērna dzīvību.


Akls un kurls taksis ar trīs kājām izglābj ģimeni no ugunsgrēka

Viņam nebija iespējas to ieraudzīt, sadzirdēt, vai aizbēgt no turienes, taču viņš to spēja saost un sajust briesmas. Ar to pietika, lai taksis pamodinātu ģimeni un izglābtu no uguns, kas tobrīd iznīcināja viņu māju.

Šis aklais, kurlais suns ar trīs kājām tika paņemts no patversmes. Viņš bija suns, kuru neviens negribēja. Taču tagad ar savu varonīgo rīcību viņš atdarīja cilvēkiem, kas sniedza viņam pajumti un mīlestību.

Suņa īpašniece Keitija Kroslija (Katie Crosley) no Oklahomas štata (ASV) līdz šim ir pārcietusi ļoti daudz grūtību. Viņas 7 nedēļas vecais dēliņš Džeiss piedzima ar iedzimtu sirds defektu. Vairākas nedēļas viņi bija pavadījuši jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā.

Tad kādā agrā svētdienas rītā dūmi un liesmas sāka pārņemt viņu māju. Keitiju pamodināja smilkstošais taksis. Viņa, neko nenojauzdama, domāja, ka suns vienkārši prasās ārā. Taču, atverot istabas durvis, ieraudzīja, ka viss bija vienās liesmās. Izrādās, ka bija noticis elektrības īssavienojums uz priekšējā lieveņa, kas iesprostoja ģimeni degošajā mājā. Taču laimīgā kārtā viņiem izdevās caur dūmiem izkļūt no mājas pa sētas durvīm.

Ugunsgrēkā ģimene zaudēja visu, ieskaitot visus bērna piederumus un medikamentus, kas nesen tika iegādāti. Taču Keitija ir neizsakāmi pateicīga taksim, kas izglāba viņu un dēlu no bojāejas. Ja suns nebūtu viņu pamodinājis, šis gadījums varēja beigties daudz ļaunāk.

No angļu valodas tulkoja Everita Pāne un Ričards Pāns


    © Takšu portāls, Anno 2009